Týden vědy a techniky 2020

Jubilejní 20. ročník festivalu Týden vědy a techniky AV ČR, který pořádá Akademie věd České republiky, se po celé republice uskuteční od 2. do 8. listopadu. Návštěvníkům opět nabídne bohatý program – přednášky, prohlídky laboratoří pracovišť Akademie věd ČR, filmová promítání, výstavu a mnoho dalšího. Na všechny festivalové akce je vstup tradičně zdarma, většinu z nich je však třeba si rezervovat. Kompletní program pro celou republiku a registrace na jednotlivé akce najdete od října 2020 na stránce www.tydenvedy.cz

K příležitosti letošního 130. výročí vzniku České akademie pro vědy, slovesnost a umění a v návaznosti na aktuální situaci ve společnosti způsobenou virem SARS-CoV-2 chystáme dvě nosná témata festivalu:, „130 let historie neuniverzitního výzkumu v českých zemích“ a „Pracoviště AV ČR v boji s pandemií COVID-19“. Výročí oslavíme uměleckou expozicí v budově na Národní v Praze, která propojí vědu a umění. Pandemie bude zohledněna v přednáškovém cyklu i na pracovištích AV ČR během exkurzí. Na obou místech budeme především informovat veřejnost o tom, jaký význam měl výzkum pracovišť AV ČR v zapojení se do boje s novým koronavirem.

Festival je určen široké veřejnosti se zájmem o vědu
Rozmanité aktivity zaujmou děti, studenty, vědecké nadšence, zkrátka širokou veřejnost. K oběma tématům budeme promítat také filmy.

Program po celé ČR
Akce během Týdne vědy a techniky AV ČR se nekonají jen v Praze. Téměř v každém krajském městě se mohou návštěvníci zúčastnit workshopů, poslechnout si přednášky nebo navštívit laboratoře jednotlivých ústavů Akademie věd ČR.

 

Kompletní bohatý program a podrobné informace najdete od října na webu www.tydenvedy.cz. Vstup na všechny akce je zdarma, na většinu z nich si ale z kapacitních důvodů musíte rezervovat místo.