Nebojte se vědy

Nebojte se vědy je cyklus přednášek, který Akademie věd ČR nabízí studentům i pedagogům středních škol. Je zaměřen na témata blízká školním předmětům, nejvíce na: biologii, fyziku, chemii, matematiku, zeměpis a společenské vědy.

Od roku 2017 se projekt, původně rozdělený na dvě části – Nebojte se vědy a Ejhle člověk! – spojil a přejmenoval. To však nic nemění na jeho kvalitě. Naopak. Naším cílem zůstává přiblížit mladé generaci vědu a její stále přibývající objevy. Stejně tak v letošním roce rozšiřujeme nabídku přednášek.

Velkou výhodou projektu je, že nemusíte ve velkém počtu dojíždět na vzdálená místa. Naopak, po výběru přednášky a individuální dohodě s pedagogem přijede pracovník z Akademie věd ČR přímo do školy, aby se s žáky podělil o aktuální a nejnovější poznatky ze světa vědy a výzkumu. Přednášející komunikuje se studenty jazykem a prostředky, které jsou mladé generaci blízké. Považujeme za důležité, aby mladí lidé měli možnost s vědci také diskutovat, proto je po každé přednášce prostor pro jejich dotazy.

 

Pro aktuální nabídku přednášek a domluvu termínu kontaktuje prosím:

Barbora Bílková
Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.
Odbor popularizace vědy a marketingu – Divize vnějších vztahů
Národní 1009/3, 110 00  Praha 1
tel.: +420 775 987 518
e-mail: bilkovab@ssc.cas.cz

 
Facebook-create  Sledujte nás také na facebooku. Partner projektu: