Aktuality

Aktuality

Vyhledávání

Vybrané období: všechny dokumenty
Tue Jun 27 16:37:30 CEST 2017

Nečistoty v železe, niklu a hliníku snižují soudržnost materiálu a můžou vést i ke katastrofickým scénářům selhání kovových konstrukcí. Rozsáhlý přehled teoretických a experimentálních poznatků, který vyplývá z dlouholetého výzkumu vědců z Fyzikálního ústavu AV ČR a Středoevropského technologického institutu CEITEC, uveřejnil prestižní časopis Progress in Materials Science.

Tue Jun 27 10:27:27 CEST 2017

V současné době byla v prostředí evropské výzkumné politiky zahájena příprava nejvýznamnějšího programu určeného k financování vědy na období 2021–2027. Celá řada výzkumných institucí, organizací i členských států vydává svá stanoviska a doporučení k jeho budoucí podobě. Se svou vizí se připojila také Akademie věd ČR. Prioritou příštího programu by měla být podpora excelentního výzkumu, lidských zdrojů a otevřené spolupráce.

Mon Jun 26 15:44:58 CEST 2017

„Zajímají nás zejména automobily bez řidiče, nanotechnologie, kybernetika, robotika,” uvedl při své první oficiální návštěvě Prahy izraelský ministr pro vědu, technologie a vesmír Ofir Akunis. V Hrzánském paláci na Hradčanech se včera na slavnostním obědě setkal s vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem, předsedkyní Akademie věd ČR Evou Zažímalovou a předsedkyní Grantové agentury ČR Alicí Valkárovou. Následovala tisková konference.

Mon Jun 26 15:24:00 CEST 2017

Evropský týden astronomie a kosmických věd (European Week of Astronomy and Space Science – EWASS) hostí letos Praha u příležitosti 100 let České astronomické společnosti. Kromě odborného vědeckého programu nabídne významná konference také zajímavý doprovodný program pro veřejnost. Zahájení se zúčastnili místopředseda vlády Pavel Bělobrádek a předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, která připomněla, že ČR se připojila do projektu ESO přesně před deseti lety.

Mon Jun 26 10:06:59 CEST 2017

V Průhonickém parku v neděli skončil třetí ročník akademického hudebního festivalu A-Fest in Park. Jednodenní přehlídka se poprvé konala v červnu, což se oproti předchozím podzimním termínům ukázalo jako šťastná volba. Hudebníkům z řad poloprofesionálů a amatérů tentokrát přálo počasí, což se odrazilo také na návštěvnosti.

Fri Jun 23 15:00:29 CEST 2017

Stáže talentovaných studentů v Jeruzalémě či Tel Avivu, mezinárodní sympozia, vědecké konference a úzká spolupráce výzkumných týmů. To všechno bude nyní snazší díky memorandu, které v pátek 23. června 2017 podepsala Akademie věd ČR s Izraelskou akademií věd a umění.