Zahlavi

V Brně byl zahájen Veletrh Věda Výzkum Inovace 2017

V Brně byl zahájen Veletrh Věda Výzkum Inovace 2017

Tue Feb 28 14:34:48 CET 2017

Letošní ročník Veletrhu Věda Výzkum Inovace zahájil na brněnském výstavišti 28. února místopředseda vlády Pavel Bělobrádek. Veletrh potrvá do 2. března. Na návštěvníky čekají expozice výzkumníků i inovačních firem. Prezentují se zde vysoké školy, výzkumné organizace, vědeckotechnické parky, technologické inovativní firmy, poskytovatelé dotací, investoři, státní správa a všichni ti, bez jejichž činnosti by výzkum, vývoj, inovace a jejich zavedení do praxe nebylo možné.

Veletrh Věda Výzkum Inovace tvoří novou interdisciplinární platformu propojující vědeckou a výzkumnou sféru s podnikatelským prostředím. Poskytuje příležitost školám, firmám, výzkumníkům a vědeckým týmům alespoň jednou ročně fyzicky představit výstupy své práce sobě navzájem i odborné a široké veřejnosti.

Součástí veletrhu je také bohatý doprovodný program – konference, semináře zaměřené například na dotační programy pro oblast výzkumu a inovací a na ochranu průmyslového vlastnictví, networkingové meeting pointy či panelové diskuze. Bude se diskutovat na témata jako: Průmysl 4.0, Smart Cities, transfer znalostí a jeho aktuální trendy, sdílená ekonomika, 3D tisk, nanotechnologie a další.

Partnerem Veletrhu Věda Výzkum Inovace je Technologické centrum AV ČR.

Více informací najdete na stránkách www.vvvi.cz.

Připravil: Odbor mediální komunikace Kanceláře AV ČR
Foto: Veletrh Věda Výzkum Inovace