Zahlavi

Výběrová řízení

Výběrová řízení AV ČR 23. 11. 2018
Ústav organické chemie a biochemie AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici POSTDOKTORAND/KA DO SKUPINY LENKY MALETÍNSKÉ
Požadavky:

Konkurz na místo postdoktoranda do skupiny Lenky Maletínské

Popis a pracovní náplň:

Skupina dr. Lenky Maletínské se zabývá studiem mechanismů regulace příjmu potravy vzhledem k obezitě, diabetu a neurodegeneraci z hlediska účinku analogů peptidů jako potenciálních léčiv. Projekt zahrnuje jak práci s buněčnými kulturami, tak s tkáněmi z modelů myší s neurodegenerací, zejména se zaměřením na imunohistochemii.

Koho hledáme / Požadavky:

 • nadšeného a přátelského výzkumníka se solidními technickými dovednostmi a schopnostmi s nezávislou prací
 • technické dovednosti by měly zahrnovat zkušenosti s biochemickými metodami a s tkáňovými kulturami
 • výhodou jsou zkušenosti s imunohistochemií nebo molekulární biologií
 • nutná je znalost angličtiny

Požadované vzdělání:

 • PhD v oboru biochemie, molekulární biologie nebo fyziologie
 • zahraniční stáž výhodou

Datum nástupu:

 • kdykoli od ledna 2019

Co nabízíme:

 • plný úvazek s nadprůměrným platem a možností dalšího růstu

Zaměstnanecké benefity:

 • 5 týdnů dovolené plus 3 dny indispozičního volna
 • docházková vzdálenost od stanice metra Dejvická
 • krásné pracovní prostředí v nově zrenovovaných prostorách a sympatickém kolektivu

V případě zájmu zašlete průvodní dopis a životopis dr. Lence Maletínské (lenka.maletinska@uochb.cas.cz).


Ústav organické chemie a biochemie AV ČR (www.uochb.cz) je přední mezinárodně uznávaná vědecká instituce, jejímž hlavním posláním je základní výzkum v oblasti chemické biologie a medicinální chemie, organické a materiálové chemie, chemie přírodních látek, biochemie a molekulární biologie, fyzikální chemie, teoretické chemie a analytické chemie. Nedílnou součástí poslání ÚOCHB je přenos výsledků základního výzkumu do praxe. Důraz na mezioborové zaměření výzkumu ústí do řady aplikací v medicíně, farmacii a dalších odvětvích.

Uzávěrka přihlášek: 14. 12. 2018Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.